Ņujorkas draudzes nometne Katskilu kalnos

Kādu ēdienu karti var paredzēt nometņotājs?
12.03.2012


Kāda ēdienu karte sagaida manu mīļo nometņotāju?

  • Veselīgi ēdieni tiek gatavoti visiem nometņotājiem trīs reizes dienā un pasniegti nometnes ēdamzālē.
  • Pēc vakara nodarbībām bērniem vēl pasniedz nakts azaidu neilgi pirms gulēt iešanas.
  • Nometnes pieredzējušās saimnieces gatavo visu ēdienu “mis en place” (vai latviski sakot “uz vietas”).
  • Ūdens ir pieejams nometniekam visu dienu nometnes ēdamzālē. Karstās dienās audzinātāji īpaši raugās uz to, lai bērnu ūdens patēriņš būtu regulārs un atbilstošs laika apstākļiem.
  • Saldumi un citi gardumi NAV atļauti nometnes mītnēs, citu bērnu veselības dēļ un, lai izvairītos no negaidītiem ciemiņiem:  melniem lāčiem.
  • Gaidām viesus uz maltītēm ēdamzālē! Viesus lūdzam reģistrēties pie nometnes administrācijas pirms ēdamreizēm (itsevišķi nogalēs) un nokārtot nelielo samaksu par maltīti.
  • Ja Jūsu nometniekam ir kādas ēdienu alerģijas vai speciālas vajadzības, lūdzam jau pirms nometnes sākuma sazināties ar nometnes vadību, lai izkārtotu attiecīgu risinājumu.

    Mazākajiem bērniem grupas audzinātāji palīdz uzlikt un sagriezt ēdienu,  bet katrā vecuma grupā uz maiņām divi nometnieki ir dežuranti, un gādā par galda klāšanu, ēdiena pienešanu un galda notīrīšanu.

Piemēram:
Brokastīs var sagaidīt rotācijas kārtībā: olas ar brokastu desiņām; "cereal" ar banāniem; auzu vai mannā putru; "french toast"; un svētdienās: pankūkas!  Pie katras maltītes galdā arī izliekam maizi un sviestu, sieru, ievārījumu. Jūsu bērns nepaliks nepaēdis, arī ja galvenais ēdiens nav viņam pa prātam!

Pusdienās: makaronu sacepums; "tacos"; sviestmaizes; un jau nometnes tradīcija: grauzdētas siera maizes ar tomātu zupu!  Galdā arī liekam svaigas saknes: burkānus, piparus.

Vakariņās: vista ar rīsiem un saknēm; viltotais zaķis ar kartupelu biezputru; makaroni ar tomātu mērci, un citi gaļas ēdieni ar piedevām.

Pirms katras ēdienreizes visi kopā skaitām galda lūgšanu.

 

 

Nometnes ēdamzāle
      Atpakaļ