Ņujorkas draudzes nometne Katskilu kalnos

"Atgriezies Nometnē" programa

 
 Atgriezies Nometnē -iesildies Dziesmu svētkiem! 

Šovasar atzīmējam Ņujorkas draudzes īpašuma Katskilos-Nometnes- 60. Jubileju ar sešiem pasākumiem izceļot Nometni kā nozīmīgu latviešu sabiedrisko vidi visām paaudzēm. Viens no šiem pasākumiem būs nedēļas garumā “Atgriezies Nometnē” ( no 17. jūlija līdz 23. jūlijam) notikums,kas uzsāksies ar sabiedriskā pasākuma  “Melnais Lācis” noslēgumu, un sola dalībniekam, kas vēlas atgriezties, vai arī iegriezties, ja nav Nometnes absolventu ierindās, jautru, aktīvu nedēļu skaistā dabā, labā kompānijā.

LEJUPLĀDĒT PROGRAMU

Nedēļu iesāksim svētdienas pēcpusdienā ar Pētera Dajevska apceri par sava tēva Evalda Dajevska scenografijas darbiem, un saviem piedzīvojumiem kamēr palīdzēja tēvam darboties no Nometnes sarīkojuma zālē iekārtotas darbnīcas. Evalda Dajevksa darbi būs arī apskatāmi un pērkami Melnā Lāča mākslas galerijā 16. jūlijā..Apceres viela par teātra scenografiju ir īpaši būtiska mijiedarbībā ar Nometnes 2. perioda tēmu, jo vienlaicīgi Dajevska apcerei, nometniekus iepazīstinās ar Latvijas teātra aktrīsēm Ingu Tropu un Laumu Balodi, kas bērnus uz divām perioda nedēļām nodarbinās ar interaktīvo teātri. Interaktīvā teātra programma un citi šīs vasaras papildinātās latviskās programmas pienesumi notiek pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valdības Sabiedrības integrācijas fonds diasporas atbalstam.

 Svētdienas vakarā vēl pirms svecīšu dievkalpojuma būs iespēja noklausīties Latvijas pārstāvniecības pie ANO vēstnieka Jāņa Mažeika uzrunu par apstākļiem Baltijas valstu ārpolitikā.

Un tad pārslēgsimies- līdz otrdienas vakaram uz noskaņojuma iesildīšanu nākamā gadā gaidāmiem XIV Vispārējiem Dziesmu un Deju  Svētkiem ASV – bet ar vienu pagriezienu citā virzienā, lai vēl pirmdienā noklausītos Dr. Jura Pupčenoka lekciju par šodienas politiskajos apstākļos ļoti būtisku tematu: “Musulmaņi Latvijā un ASV: Pārpratumi un patiesība”.

Dziesmu svētku noskaņojuma iedziedāšanai un iedejošanai  aicinam atkal visus uz neformālām tautas deju apmācībām, uz dziesmu vakariem, uz prāta asināšanu ar tautas dziesmu “Dzepardija” spēli. Kājas un balss saites izsildījuši, cerība ir, ka dalībnieki  no savas puses veidos tautas deju pulciņu savā mājas pilsētā, vai arī attīstīs vēlmi piebiedroties jau pastāvošiem  koriem, lai kuplinātu dalībnieku skaitu jau nākamā gada jūlijā notiekošos Dziesmu svētkos Baltimorā, un pēc tam- 2018. gadā simtgades svētkos Rīgā!
 
Tautiskajām nodarbībām, kam vajag vēl arī citus vingrinājumus, būs pamīšus arī joga stundas, kāda iespējama masāža, volejs un pastaigas.

Arī pārējā nedēļa veidojas daudzsološa ar jau pieminētajām fiziskajām nodarbībām kā arī ar pievakara meditācijas stundu Prāvestes Anita Vārsberga-Pāžas vadībā, un interešu grupām: “Mūžu dzīvo, mūžu mācies”, kuŗās ieskaitītas personīgi pielāgotas latviešu gramatikas un datoru programmas stundas, adīšanas un kulinārās apmācības, pārrunu pulciņi balstoties uz dažādu lasāmvielu latviešu un angļu valodās, zolītes un sporta nodarbības. Viss notiks neformālā gaisotnē ar dienas kārtības pielāgošanu dalībnieku interesēm un laika izjūtai. Kā pēdējo no pieteiktajām diskusījām, aicinam jūs uz piektdienas vakara sarunu “ Grieķu dievietes un to archetipi mūsdienās” Līgas Balodes vadībā.

Dabas vidi Katskilu kalnos izbaudīsim gan raugoties no Ēdamzāles verandas uz tuvajiem kalniem, bet arī slīdot pa Esopus upi riepu tūbās. Katskilu kalnu un Hudsonas upes ielejas skaistumu uztvērsim braukdami ekskursijā uz  Hudsonas upes krastā atrodošās dabas mākslinieka Frederick Church mājām un muzeju- “Olana”, kur ne tikai papildināsim zināšanas par “Hudson River School of Painting” bet arī radīsim iespēju vēlreiz iedzīvināt jau pērnās, “Melnā Lāča” nogales “Mana mīļākā vieta Nometnē” tēmu šī īpašā glezniecības stila apmācībās.
 
Gaidām Jūs uz visu nedēlu, vai uz diennakti! Dalības maksa ir $25 pa dienu, kuŗā ieskaitītas trīs maltītes Nometnes ēdamzālē. Būs piemaksas par atsevisķām nodarbībām. Pieteikšanās un naktsmājas sarunājamas ar Atpūtas nama saimnieci Veru Ūdru: veraudra@live.com, vai pa telefonu: 518 589 9932.
Ar jautājumiem, vai lai pieteiktos novadīt nodarbības, lūdzu rakstiet: abatarags@optonline.net